• دوشنبه،01 مرداد 1397
 • ورود
   
  • شماره هفتم- پاییز و زمستان 1390
  • شناسایی عوامل موثر بر آمادگی پذیرش سیستم برنامه¬ریزی منابع موسسه در چارچوب تکنولوژی- محیط- سازمان و رتبه¬بندی عوامل با استفاده از FUZZY AHP (مورد مطالعه شهرداری مشهد)

   شناسایی عوامل موثر بر آمادگی پذیرش سیستم برنامه¬ریزی منابع موسسه در چارچوب تکنولوژی- محیط- سازمان و رتبه¬بندی عوامل با استفاده از FUZZY AHP (مورد مطالعه شهرداری مشهد)

   دکتر محمد لگزیان، دکتر مصطفی کاظمی، معصومه صادقی‌مقدم
   ارائه شده درشماره هفتم مجله مشهدپژوهی
   کلمات کلیدی :پذیرش تکنولوژی، چارچوب تکنولوژی- محیط- سازمان، سیستم برنامه¬ریزی منابع موسسه، شهرداری مشهد، فرآیند تحلیل سلسله‌مراتبی فازی
   در سال‌های اخیر با توجه به تخصصی شدن فعالیت¬ها و وظایف واحدهای مختلف درون سازمان¬ها، اهمیت و نیاز به نرم¬افزارهای جامعی که توانایی برنامه¬ریزی، تجزیه و تحلیل اطلاعات و استخراج گزارش¬های یکپارچه و به ...

   در سال‌های اخیر با توجه به تخصصی شدن فعالیت ها و وظایف واحدهای مختلف درون سازمان ها، اهمیت و نیاز به نرم افزارهای جامعی که توانایی برنامه ریزی، تجزیه و تحلیل اطلاعات و استخراج گزارش های یکپارچه و به موقع مبتنی بر کلیه اجزای سیستم را داشته باشد، به وضوح احساس شده و استفاده از سیستم‌های یکپارچه سازمانی در رأس برنامه سازمان ها قرار گرفته است. از مهم‌ترین ابزارهای پیش رو، در این راستا، سیستم برنامه ریزی منابع موسسه است. با توجه به بالا بودن هزینه های استقرار و نیز زمان طولانی مورد نیاز برای پیاده‌سازیاین سیستم، ضروری است قبل از استقرار، پیش‌نیازها و تمهیدات لازم برای پذیرش و استقرار آماده گردد تا این سیستم با موفقیت به بهره‌برداری برسد. بر این اساس، هدف مطالعه حاضر شناسایی عوامل موثر بر پذیرش سیستم برنامه ریزی منابع موسسه و همچنین تعیین میزان تأثیر هر یک از این عوامل با توجه به ویژگی های شهرداری مشهد است. جهت تحقق این هدف از چارچوب تکنولوژی- محیط- سازمان و فرایند تحلیل سلسله‌مراتبی فازی استفاده شد. جمع آوری داده های تحقیق بر اساس ادبیات موجود، نظرات کارشناسان و استفاده از پرسشنامه انجام گردید. نتایج حاصل از این پژوهش بیان گر تأثیر دو بستر سازمانی و تکنولوژی و عدم تأثیر قابل توجه بستر محیطی بر آمادگی پذیرش سیستم برنامه ریزی منابع موسسه در شهرداری مشهد می‌باشد. با توجه بهنتایج این مطالعه مبنی بر اهمیت بالای بستر سازمانی، مدیران باید قبل از اتخاذ تصمیم به پیاده‌سازی سیستم برنامه ریزی منابع موسسه، توجه زیادی به توانایی های سازمان خود برای پذیرش آن داشته باشند.

   پیوست
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   0 1
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
 • سایت های مرتبط
  شورای اسلامی شهر مشهد مقدس
  دانشنامه شهر مشهد
  معاونت برنامه ریزی و توسعه
  معاونت حمل و نقل و ترافیک
 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 1,207,007
  تعداد بازدید امروز : 74
  تعداد بازدید دیروز : 547
  آخرین به روزرسانی : 10:17  1397/04/31
 • ارتباط با مدیریت
 • تلفن :31291084
  فکس :31291180
  آدرس :مشهد- میدان شهدا-ساختمان تالار شهر مشهد-طبقه دوم- مرکز پژوهش های شورای اسلامی شهر مشهد
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز پژوهش های شورای اسلامی شهر مشهد می باشد.