•  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 389
   کد: 105387
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۵/۰۵/۳۱

   نشست "روش‌های تامین مالی و جذب سرمایه‌گذاری خارجی" از سلسله نشست‌های مرکز پژوهش‌ها و در راستای اقتصاد مقاومتی با همکاری گروه مشاوران جوان شهرداری مشهد برگزار شد

   به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر مشهد دکتر ناصر شاهنوشی فروشان مجری طرح "تأمین مالی جمعی شهری برای استفاده از منابع مالی خرد شهروندان برای شرکت در توسعه شهری به عنوان سخنران اصلی این نشست خاطر نشان کرد: رویکرد شهرداری مشهد در زمینه توسعه شهری بایستی مشخص شود، جذب سرمایه‌گذار خارجی تنها به یک متولی نیاز دارد و فرآیندها باید طوری طراحی شوند که زمان سرمایه‌گذاری کوتاه شود.
   نشست "روش‌های تامین مالی و جذب سرمایه‌گذاری خارجی" از سلسله نشست‌های مرکز پژوهش‌ها و در راستای اقتصاد مقاومتی با همکاری گروه مشاوران جوان شهرداری مشهد برگزار شد

   عضو هیات علمی دانشگاه فردوسی مشهد به موضوع آموزش در این خصوص اشاره کرد و افزود: باید آموزش‌های کافی در حوزه اقتصادی و فرهنگی به کارشناسان حوزه سرمایه‌گذاری ارائه کرد به طوری که حوزه معاونت اقتصادی باید حداقل 20 کارشناس زبده را برای بررسی در جذب سرمایه‌گذار خارجی شناسایی نماید.

   رییس کمیسیون برنامه، بودجه، امور اداری و فناوری اطلاعات شهرداری مشهد نیز در این نشست اظهار کرد: 16 مساله فرهنگی و اجتماعی در شهرداری مشهد احصاء شده که برای آن بسته‌های عملیاتی سرمایه‌گذاری تعریف شده است و این موضوع در شهر مشهد باید در راستای سیاست‌گذاری‌های این شهر انجام شود. محمد سهیلی افزود: تعریف فرآیندها و تبدیل آن به بسته‌های سرمایه‌گذاری، ایجاد تسهیلات برای سرمایه‌گذاران و ارایه اطلاعات از جمله مواردی است که باید مدنظر قرار بگیرد.

    

   محمدعلی خطیب، عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی نیز درادامه نشست خاطر نشان کرد: زیر ساخت‌های لازم باید برای سرمایه‌گذاران خارجی فراهم شود چرا که این امر منجر به در اختیار قرار دادن درآمدهای بیرونی خواهد شد.

   خاطر نشان می‌گردد این نشست با همکاری مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر مشهد و گروه مشاوران جوان و با حضور مدیران و مسوولان شهرداری، اعضای شورای اسلامی شهر مشهد، اعضای گروه مشاوران جوان، اساتید دانشگاه و دانشجویان دکترای رشته اقتصاد شهر مشهد در ساختمان تالار شهر مشهد برگزار شد.

    

   تعداد بازدید: 389
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
 • سایت های مرتبط
  شورای اسلامی شهر مشهد مقدس
  دانشنامه شهر مشهد
  معاونت برنامه ریزی و توسعه
  معاونت حمل و نقل و ترافیک
 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 1,204,247
  تعداد بازدید امروز : 216
  تعداد بازدید دیروز : 291
  آخرین به روزرسانی : 11:26  1396/12/24
 • ارتباط با مدیریت
 • تلفن :31291084
  فکس :31291180
  آدرس :مشهد- میدان شهدا-ساختمان تالار شهر مشهد-طبقه دوم- مرکز پژوهش های شورای اسلامی شهر مشهد
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز پژوهش های شورای اسلامی شهر مشهد می باشد.