• چهارشنبه،02 خرداد 1397
 • ورود
   
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 72
   کد: 132271
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۰۵/۰۸

   در نشست صمیمی معاون فرهنگی اجتماعی و دانشجویی دانشگاه فردوسی مشهد و رییس مرکز پژوهش های شورا اسلامی شهر مشهد، مطرح شد:

   پیوند علم و اجرا با استفاده از ظرفیت مدیریتی و سیاستگذاری شورای اسلامی شهرمشهد
   در نشست صمیمی معاون فرهنگی اجتماعی و دانشجویی دانشگاه فردوسی مشهد و رییس مرکز پژوهش های شورا اسلامی شهر مشهد، مطرح شد:

   در جلسه ای که در مورخ 4 /5 /96 در دانشگاه فردوسی مشهد، پیرامون همکاری در "اولین جشنواره ملی فناوری های آب" تشکیل شد، آقای دکتر داوری ضمن اشاره به معضل کمبود آب در ایران، به خصوص دشت مشهد و عدم ارایه برنامه و آمار دقیق از سوی متولیان امر و همچنین عدم توجه دولت به بحران آب در شرق کشور  اظهار داشت: برای جمع بندی آمار اقدام به تهیه "کتاب آب استان خراسان رضوی" بر اساس اطلاعات آمایش استان و ویرایش آب منطفه ای و شرکت آبفا نمودیم و بر آن شدیم تا اولین جشنواره ملی را در مشهد با همکاری کلیه دستگاهها و نهادهای مرتبط و دعوت از شخصیت های اجرایی و نخبگان علمی و اجرای کشور برگزار نماییم.
   ایشان در ادامه محورهای اصلی جشنواره را شامل: پساب ها و آب‌های نامتعارف- آبیاری و زهاب – تأمین، انتقال و توزیع آب – مصارف و مدیریت تقاضا – گیاه، خاک و مزرعه – اقلیم و فضای سبز شهری – نانو و فناوری های نوین و برگزاری نشست‌های تخصصی مدیریت آب در حوزه های مختلف برشمردند.
   معاون فرهنگی، اجتماعی و دانشجویی دانشگاه فردوسی مشهد با اشاره به حضور نخبگان و فن آوری های جدید در این حوزه به ایجاد نمایشگاهی پیرامون این جشنواره اشاره نمود.
   دکتر اعظمی، ضمن تشکر از ایشان، با تاکید بر اهمیت موضوع بیان داشتند " ما نیز در مرکز پژوهش‌های شورا به این مهم پرداخته ایم و به همین دلیل کارگروه ویژه‌ای با حضور کلیه دستگاه‌های متولی در مرکز تشکیل شده است. در ادامه نیز با توجه به لزوم مدیریت بهینه مصرف، به طرح‌های خروجی کارگروه در مورد لوازم کاهنده و بهبود دهنده مصرف و اجرایی شدن کارواش بدون آب در پارکینگ شورا اشاره نمود.
   رییس مرکز پژوهش ها، با اشاره به توان علمی دانشگاه فردوسی و پتانسیل مدیریتی ، سیاستگذاری و نظارتی شورای اسلامی شهر، تعامل این دو مجموعه را گامی مؤثر در مدیریت بهتر شهر دانست و پیشنهاد برگزاری پنل تخصصی با موضوع بررسی راهکارهای مدیریت مصرف در دنیا و چگونگی انجام آن در ایران در بخش های مختلف مصارف شهری، صنعتی و ....را ارائه نمود.
   معاون فرهنگی اجتماعی و دانشجویی دانشگاه فردوسی مشهد با تشکر از اقدامات و پیشنهادات مؤثر دکتر اعظمی، از ایشان برای عضویت در شورای سیاستگذاری این رویداد دعوت به عمل آورد.

   تعداد بازدید: 72
   ارزیابی
   امتیاز کسب شده در ارزیابی:
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
 • سایت های مرتبط
  شورای اسلامی شهر مشهد مقدس
  دانشنامه شهر مشهد
  معاونت برنامه ریزی و توسعه
  معاونت حمل و نقل و ترافیک
 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 1,181,711
  تعداد بازدید امروز : 338
  تعداد بازدید دیروز : 392
  آخرین به روزرسانی : 11:26  1396/12/24
 • ارتباط با مدیریت
 • تلفن :31291084
  فکس :31291180
  آدرس :مشهد- میدان شهدا-ساختمان تالار شهر مشهد-طبقه دوم- مرکز پژوهش های شورای اسلامی شهر مشهد
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز پژوهش های شورای اسلامی شهر مشهد می باشد.