• چهارشنبه،02 خرداد 1397
 • ورود
   
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 86
   کد: 132609
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۰۵/۱۲

   بازدید از تصفیه خانه نیمه متمرکز سیدی، توسط کارگروه مدیریت بحران منابع آب انجام شد.

   به گزارش روابط‌عمومی مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر مشهد، کارگروه مدیریت بحران منابع آب در راستای سیاست‌ها و برنامه‌های خود پانزدهمین جلسه خود را در محل تصفیه خانه سیدی برگزار کرد.
   آبیاری پارک غدیر و طرق از پساب تصفیه شده تا چندماه آینده؛

   در این جلسه، علاوه بر اعضای کارگروه که از مدیران و متخصصین حوزه‌های مربوطه هستند، نماینده تام الاختیار پیمانکار، مشاور علمی و اجرایی پروژه، نمایندگان شهرداری نیز حضور داشتند.

   در ابتدا ولایتی به بازچرخانی آب به عنوان بهترین راهکار در مدیریت برداشت از آب دشت مشهد اشاره نمود و ایجاد تصفیه‌خانه‌ها را از ضروری‌ترین اقدامات برشمرد.
   سلطان احمدی ناظر اجرایی پروژه و رییس این کارگروه ضمن اشاره به مصوبه هیات وزیران در تامین آب فضای سبز از آب غیر شرب، گفت: به این منظور راهکارهای مختلف را مورد بررسی قرار دادیم که ایجاد تصفیه خانه‌های شهری و محلی مورد تایید قرار گرفت و با تصویب شورای اسلامی شهر، وارد فاز اجرایی شد.
   فکور نماینده استانداری با اشاره به آلودگی‌های زیست محیطی منطقه سیدی که برای ساکنین مشکلات فراوانی ایجاد کرده است گفت: پساب رها شده در این منطقه باعث ایجاد بوی نامطبوع، آلودگی شدید خاک، شیوع پشه مالاریا و سالک در این منطقه شده که راه‌اندازی این تصفیه خانه تا حد بسیار زیادی می تواند این معضلات را برطرف نماید.
   در ادامه مشاور پروژه در مورد روند اجرای تصفیه خانه گفت: تکنولوژی به کار رفته در طراحی و ساخت این تصفیه خانه به روش بیولوژیکی و مطابق با آخرین تکنولوژی‌های پیشرفته مورد استفاده در اروپاست و نخستین تصفیه‌خانه‌ای است که وارد فاز عملیات عمرانی شده است .
   در این تصفیه‌خانه که روزانه ظرفیت تصفیه 12هزار مترمکعب پساب را دارد، برای اولین بار در ایران از شیوه فیزیکی ‌برای لجن زدایی استفاده می شود که دیگر بوی نامطبوع هم ایجاد نخواهد شد .
   وی خاطر نشان کرد: از آب خروجی تصفیه خانه برای آبیاری فضای سبز دو پارک طرق و غدیر استفاده خواهد شد و در صورتی که دستگاه پیشرفته اولترا فیلتر (اسمز معکوس) در انتهای مسیر تصفیه قرار گیرد از این آب می توان به عنوان آب آشامیدنی نیز استفاده نمود که نیاز به فرهنگسازی دارد .
   وی خاطر نشان کرد مدت ساخت این تصفیه خانه در قرارداد حدود 24 ماه در نظر گرفته شده است که ما تلاش می کنیم حداکثر هشت ماهه به بهره برداری برسد.
   در انتها اعضای جلسه، از روند اجرای تصفیه خانه و مراحل کار بازدید کردند.
   تعداد بازدید: 86
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
 • سایت های مرتبط
  شورای اسلامی شهر مشهد مقدس
  دانشنامه شهر مشهد
  معاونت برنامه ریزی و توسعه
  معاونت حمل و نقل و ترافیک
 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 1,181,718
  تعداد بازدید امروز : 345
  تعداد بازدید دیروز : 392
  آخرین به روزرسانی : 11:26  1396/12/24
 • ارتباط با مدیریت
 • تلفن :31291084
  فکس :31291180
  آدرس :مشهد- میدان شهدا-ساختمان تالار شهر مشهد-طبقه دوم- مرکز پژوهش های شورای اسلامی شهر مشهد
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز پژوهش های شورای اسلامی شهر مشهد می باشد.