•  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 98
   کد: 133751
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۰۵/۲۶
   به منظور مشارکت هرچه بیشتر شهروندان در مدیریت شهری صورت گرفت :

   هادی اعظمی هدف از راه اندازی سامانه شورا یاوران را مشارکت هر چه بیشتر شهروندان در مدیریت شهری و دریافت ایده های خلاقانه آنها عنوان کرد.

   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس ، هادی اعظمی از بهره برداری سامانه شورایاوران در شورای شهر مشهد خبر داد .

   رئیس مرکز پژوهش های شورا شهر هدف از راه اندازی سامانه شورا یاوران را مشارکت مردم در مدیریت شهری اعلام کرد و افزود : تعداد اعضای شورا در دوره پنجم از 25 نفر به 15نفر کاهش یافته است و با توجه به مشغله کاری اعضا و حضور آنها در جلسات و کمیسیون های متعدد ، فرصت و مجالی برای مباحث کارشناسی ندارند از همین روی مرکز پژوهش های شورای شهر بعنوان بازوی توانمند فکری و کارشناسی شورا به منظور پر کردن این خلا ابزارهای مختلفی را نظیر برگزاری نشست های مختلف و اجرای طرح های پژوهشی به تقاضای کمیسیون ها را طراحی کرده است و سامانه شورا یاوران نیز یکی از ابزاراهای کمک رسان به مدیریت شهری است .
    افتتاح سامانه شورا یاوران
   اعظمی در توضیح ایده اولیه سامانه شورا یاوران اظهار کرد : مشاوران جوان شهرداری، سامانه ای با همین نام ایجاد کرده بود و مرکز پژوهش های شورای شهر تصمیم گرفت در اقدامی مشترک نواقصی که در سامانه به لحاظ پژوهشی وجود داشت را مرتفع کرده و از آن برای مشارکت همه ی آحاد مردم استفاده کند .
    رئیس مرکز پژو هشهای شورای اسلامی شهر مشهد، صرفه جویی در زمان و هزینه و دریافت نظرات شهروندان به طور مستقیم را از مزایای سامانه شورا یاوران دانست و خاطر نشان ساخت: همه شهروندان عادی ، صاحب نظران ، پژوهشگران و نخبگان می توانند نظرات خود را پیرامون طرح های اعضای شورای شهر و لوایح شهرداری و یا ایده های شخصی خود را درخصوص مسائل شهری از طریق این سامانه به شورای شهر اطلاع دهند .
   اعظمی با اشاره به ابتکاری بودن این طرح در کل کشور ، ویژگی های مثبت طرح را برشمرد: افزایش سطح رضایت مندی شهروندان و حس مشارکت مردم در تصمیم گیری های شهر، شناسایی شبکه مسائل و نظرات شهروندان و بهره مندی از ایده های خلاقانه از جمله ویژگی های سامانه شورایاوران است.
   رئیس مرکز پژوهش های شورا درباره  نحوه ثبت نظرات شهروندان در سامانه و مراحل پیگیری آن  گفت : 4 سطح برای این سامانه پیش بینی شده است، در سطح اول افراد علاقه مند یا به عبارتی شورایاوران نظرات خود را ارسال می کنند در سطح دوم سه کارشناس متخصص درحیطه های مختلف نظرات  ارائه شده را مورد ارزیابی قرار داده و سپس امتیاز دهی می کنند و نظراتی که نمره قابل قبول را دریافت کنند به دبیر کمیسیون مربوطه ارجاع داده شده  تا در سطح سوم مورد ارزیابی قرار گرفته ودر کمیسیون های تخصصی شورا مطرح شود، در سطح چهارم نظراتی که قابلیت طرح در صحنه علنی شورا را داشته باشند مورد بررسی اعضا شورا قرار گرفته و با رای ایشان مصوبه شده و ضمانت اجرایی  پیدا می کند .
   اعظمی تاکید کرد : امتیازات کسب شده توسط شهروندان در حساب کاربری آنها تجمیع شده و شهروندانی که امتیاز کافی را کسب کرده باشند در نظام انگیزشی و تشویقی از آنها قدردانی خواهد شد .
   رئیس مرکز پژوهش های شورای شهر اظهار امیدواری کرد سامانه شورا یاوران تجربه موفق و الگویی برای سایر کلان شهرها و سایر شهرهای کشور باشد .
    
   تعداد بازدید: 98
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
 • سایت های مرتبط
  شورای اسلامی شهر مشهد مقدس
  دانشنامه شهر مشهد
  معاونت برنامه ریزی و توسعه
  معاونت حمل و نقل و ترافیک
 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 1,204,239
  تعداد بازدید امروز : 208
  تعداد بازدید دیروز : 291
  آخرین به روزرسانی : 11:26  1396/12/24
 • ارتباط با مدیریت
 • تلفن :31291084
  فکس :31291180
  آدرس :مشهد- میدان شهدا-ساختمان تالار شهر مشهد-طبقه دوم- مرکز پژوهش های شورای اسلامی شهر مشهد
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز پژوهش های شورای اسلامی شهر مشهد می باشد.