•  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 213
   کد: 135139
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۰۶/۱۴
   به همت مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر مشهد مقدس صورت گرفت؛

   نشست بررسی سند راهبردی احیای مجموعه تاریخی، فرهنگی طوس برگزار شد

   این نشست با حضور محمد جعفر یاحقی عضو پیوسته شورای فرهنگستان زبان و ادب فارسی، مدیر قطب علمی فردوسی‌شناسی، محمد حسین پاپلی یزدی پژوهشگر، نویسنده، استاد بازنشسته دانشگاه تربیت مدرس تهران و استاد مدعو دانشگاه سوربون فرانسه، سید مسعود ریاضی رییس محترم کمیسیون عمران طوس، سعید اکبریان شهردار منطقه12، هادی اعظمی رییس مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر مشهد، عباس افچنگی رییس اسبق ستاد ساماندهی حاشیه شهر، تعدادی از مدیران شهری و اعضای هیاًت علمی دانشگاه فردوسی مشهد ظهر امروز برگزار شد.
   به همت مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر مشهد مقدس صورت گرفت؛
   رییس مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر مشهد در ابتدا ضمن خیر مقدم به اعضا و مدیران اجرایی به سابقه شکل گیری این موضوع و احیای طوس پرداخت و در این رابطه طرح موضوع کرد.
   شهردار منطقه12خاطر نشان کرد: پیرو موضوعات مطرح شده در گروه پژوهشی طوس، تشکیل ساختار جدید در کنار ساختارهای فعلی صحیح نبوده و اذعان کرد: کمیته‌ها و کارگروه‌های فعلی به اندازه کافی وجود دارند و بیشتر از این باعث فرسایش طرح ساماندهی طوس خواهد شد و پیشنهاد تشکیل جلسه‌ای با حضور استاندار و سایر دستگاه‌های ذیربط را داد.
   رییس محترم کمیسیون عمران طوس در ادامه افزود: در سند راهبردی طوس سه محور اساسی وجود دارد که باید مد نظر قرار گیرد . در وهله اول، ساختار اداری و اجرایی تصمیم گیری مشخص شود، در گام دوم نقطه نظرات در خصوص اشکالات و اصلاحات سند راهبردی مورد توجه قرار گیرد و در نهایت اولویت‌ها به صورت مجزا مورد بحث قرار گیرد.
   رییس اسبق ستاد ساماندهی حاشیه شهر با اشاره به اینکه شورای اسلامی شهر، شورای شهرداری نبوده و بایستی ورود جدی به مجموعه تاریخی، فرهنگی طوس داشته باشد افزود: باید از تجارب شهری موفق در این زمینه بهره گرفت و در راستای تدوین یک ساختار تصمیم گیری منسجم قدم برداریم.
   محمد مهدی فراحی عضو هیأت علمی دانشگاه فردوسی مشهد با تایید موارد ذکر شده، معرفی متولی اصلی این موضوع را به جهت پیگیری‌ مصوبات و خروجی‌های جلسات، امری ضروری دانست.
   مدیر قطب علمی فردوسی‌شناسی در ادامه افزود: نکته اساسی در بحث احیای سند راهبردی طوس این است که مدیران شهری چه چشم اندازی را برای مجموعه تاریخی، فرهنگی طوس در نظر گرفته‌اند؛ به عنوان نمونه آیا قرار است در آینده به این مجموعه صرفا به عنوان محیط  ساده در پیرامون شهر مشهد و یا به عنوان یک منطقه ارزشمند گردشگری در سطح جهانی نگاه شود.
   یاحقی خاطر نشان کرد: باید مشخص شود که سند احیای طوس در چه سطحی اعم از محلی، منطقه‌ای، ملی و فراملی تنظیم شده است تا از این طریق بتوان توجه ویژه‌ای نسبت به آن داشته باشیم.
    
    
    
   تعداد بازدید: 213
   ارزیابی
   امتیاز کسب شده در ارزیابی:
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
 • سایت های مرتبط
  شورای اسلامی شهر مشهد مقدس
  دانشنامه شهر مشهد
  معاونت برنامه ریزی و توسعه
  معاونت حمل و نقل و ترافیک
 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 1,204,240
  تعداد بازدید امروز : 209
  تعداد بازدید دیروز : 291
  آخرین به روزرسانی : 11:26  1396/12/24
 • ارتباط با مدیریت
 • تلفن :31291084
  فکس :31291180
  آدرس :مشهد- میدان شهدا-ساختمان تالار شهر مشهد-طبقه دوم- مرکز پژوهش های شورای اسلامی شهر مشهد
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز پژوهش های شورای اسلامی شهر مشهد می باشد.