• چهارشنبه،30 مهر 1399
 • ورود
   
  •  
   منبع خبر : پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر مشهد
   تعداد بازدید: 215
   کد: 168592
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۱۱/۰۵
   عضو هیئت‌علمی دانشگاه تربیت مدرس تاکید کرد؛

   لزوم شکل‌گیری ساختارهای شهری مشهد بر اساس معنویت حرم مطهر

   عضو هیئت‌علمی دانشگاه تربیت مدرس گفت: وجود حرم مطهری رضوی در شهر مشهد یک دارایی است و در این راستا باید درآمده‌ای اقتصادی و ساختارهای شهری بر اساس معنویت ناشی از حرم مطهر شکل گیرد.
   لزوم شکل‌گیری ساختارهای شهری مشهد بر اساس معنویت حرم مطهر

    به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش های شورای اسلامی شهر مشهد، مجتبی رفیعیان در نشست تخصصی ملاحظات نظری و اجرایی مؤثر بر برندینگ کلان‌شهر مشهد که به همت مرکز پژوهش های شورای شهر برگزار شد، اظهار کرد: در دنیای امروز به‌منظور کسب رشد بلندمدت و پایدار شهری، نه‌تنها شرکت‌ها بلکه مناطق شهری باید عوامل رقابتی یا شایستگی‌های متمایز منحصربه‌فرد خود را توسعه دهند و حفاظت کنند و یا هرگونه فعالیتی که باعث ایجاد مزیت رقابتی برای آن‌ها می‌شود را در سیاست‌گذاری‌های آتی خود در نظر بگیرند.

    

   وی با بیان اینکه مزین رقابتی ازجمله مفاهیم است که پایداری توسعه را تضمین می‌کند، افزود: در این راستا می‌توان از رویکردهای مؤثر در جهت افزایش توان رقابتی کلان‌شهرها و هدایت آن‌ها به‌سوی گستردگی فعالیت‌ها و تعامل خلاق با سایر مناطق کلان‌شهری و عرصه‌های مولد توسعه گر استفاده کرد.

    

   رفیعیان با تأکید بر مزیت‌های رقابتی پایدار تصریح کرد: یکی از مهم‌ترین عامل‌های مزیت رقابتی پایدار، بهره‌مندی از قابلیت‌ها، دارایی‌های نامشهود و مشهود با ویژگی‌های ارزشمند، کمیاب، غیرقابل قابل تقلید و غیر قبال جانشینی است.

    

   عضو هیئت‌علمی دانشگاه تربیت مدرس گفت: برند شهر در زمره یکی زا مهم‌ترین دارایی‌های مشهود شهر قرار می‌گیرد که زمینه رقابتی سازی شهری بر پایه دارایی‌های متکثر شهر در فرایند جذب سرمایه و ایده‌های نوآورانه و رقابتی را فراهم می‌سازد.

    

   وی با اشاره به شهر مشهد در اظهار کرد: امروز وجود حرم مطهر رضوی در شهر مشهد یک دارایی است و زمانی این دارایی تبدیل به کیفیت می‌شود که تبدیل به ثروت شود به این معنا که درآمده‌ای اقتصادی و ساختارهای شهری بر اساس معنویت ناشی از حرم مطهر شکل گیرد.

   تعداد بازدید: 215
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
 • سایت های مرتبط
  سامانه شورایاوران
  شورای اسلامی شهر مشهد مقدس
  دانشنامه شهر مشهد
  معاونت برنامه ریزی و توسعه
 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 1,815,159
  تعداد بازدید امروز : 861
  تعداد بازدید دیروز : 3,884
  آخرین به روزرسانی : 16:42  1399/07/20
 • ارتباط با مدیریت
 • تلفن :31291089
  فکس :31291180
  آدرس :مشهد- میدان شهدا-ساختمان تالار شهر مشهد-طبقه دوم- مرکز پژوهش های شورای اسلامی شهر مشهد
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز پژوهش های شورای اسلامی شهر مشهد می باشد.