• دبیرخانه پژوهشی کلانشهرها
  • گزارش دومین نشست هم اندیشی رؤسای شورای پژوهشی مراکز پژوهشی کلانشهرها و مراکز استان­ها

    

    

    
   این نشست با حضور رؤسای مراکز پژوهشی کلانشهرهای مشهد، اصفهان، همدان، بجنورد، بوشهر و شیراز در تاریخ 95/5/28در ساعت 8:30 در صحن علنی شورای اسلامی شهرهمدان برگزار گردید. رئیس دبیرخانه مراکز پژوهشی شوراهای اسلامی کلان شهرها و مراکز استان‌های کشور در این نشست بر ضرورت تبیین جایگاه قانونی مراکز پژوهشی شوراهای اسلامی در سراسر کشور تأکید کرد و گفت باید در رابطه با فعالیت‌های دبیرخانه مشترک مراکز پژوهشی شوراهای اسلامی، در شورای عالی استان‌ها هم‌افزایی بیشتری صورت گیرد. در ادامه رئیس مرکز مطالعات و پژوهش‌های شورای اسلامی شهر همدان بیان کرد جایگاه قانونی مراکز پژوهشی شوراهای اسلامی باید مشخص شود تا فعالیت‌های این مراکز وسعت بیشتری یابد.نرگس نوراله زاده با بیان اینکه اساسنامه پیشنهادی این مجموعه به شورای عالی استان‌ها ابلاغ می‌شود، ادامه داد این اساسنامه پس از تصویب در شورای عالی، قابلیت اجرا در تمام شهرها را پیدا می‌کند تا سایر شهرها نیز بتوانند این مراکز پژوهشی را در شورای اسلامی شهر خود تشکیل دهند.
   در ادامه دکتر خاکپور رئیس دبیرخانه مراکز پژوهشی شوراهای اسلامی کلان شهرها و مراکز استان‌های کشور به بیان دستور کار این جلسه پرداختند که به شرح زیر می باشد:
   1-    بررسی جایگاه قانونی مراکز پژوهشی شورای اسلامی
   2-    تدوین اساسنامه واحد برای ساختار سازمانی، منابع انسانی و نحوه تامین بودجه مراکز پژوهشی
   3-    بررسی در خصوص اضافه شدن واحد آموزش به چارت سازمانی مراکز پژوهش های شورای اسلامی
   در پایان روسای مراکز پژوهشی شوراهای مراکز استان ها و کلانشهرها موارد ذیل را برای طرح در نشست بعد پیشنهاد دادند:
   1.      پیشنهاد گردید نشست بعد با حضور تمام اعضاء مراکز پژوهشی در تاریخ 1395/6/16 به میزبانی مرکز پژوهش های شورای اسلامی کلانشهر تهران برگزار گردد.
   2.      پیشنهاد گردید اساسنامه ابلاغی که از سوی شورای عالی استان ها در این نشست مورد اصلاح و بازنگری قرار گرفت در نشست بعد به تصویب نهایی برسد.
   3.      پیشنهاد گردید تمام هماهنگی ها و برگزاری جلسات از سوی دبیرخانه مراکز پژوهشی که در مشهد مستقر است صورت گیرد تا موازی کاری و اتلاف هزینه و زمان صورت نگیرد.
   4.      پیشنهاد گردید در خصوص جایگاه قانونی مراکز پژوهشی ضمن مکاتبات صورت گرفته از سوی مرکز مطالعات و پژوهش های شورای اسلامی همدان با مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی،نماینده این مرکز در نشست بعدی حضور داشته باشد.
   5.      پیشنهاد گردید در نشست بعدی پنلی با حضور نمایندگانی از وزارت کشور ( دکتر افشار مدیر کل امور شهری و شوراها، دکتر سامانی مدیر کل بازرسی وزارت کشور و دکتر نوذرپور معاون سازمان شهرداری ها و دهیاریهای کشور)از مجلس شورای اسلامی (دکتر کلیوند، دکتر خجسته ) و مهندس چمران ریاست محترم شورای عالی استان ها تشکیل گردد و تصمیم نهایی در این خصوص گرفته شود.
    
    
   تعداد بازدید :63
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
 • سایت های مرتبط
  شورای اسلامی شهر مشهد مقدس
  دانشنامه شهر مشهد
  معاونت برنامه ریزی و توسعه
  معاونت حمل و نقل و ترافیک
 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 1,204,264
  تعداد بازدید امروز : 233
  تعداد بازدید دیروز : 291
  آخرین به روزرسانی : 11:26  1396/12/24
 • ارتباط با مدیریت
 • تلفن :31291084
  فکس :31291180
  آدرس :مشهد- میدان شهدا-ساختمان تالار شهر مشهد-طبقه دوم- مرکز پژوهش های شورای اسلامی شهر مشهد
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز پژوهش های شورای اسلامی شهر مشهد می باشد.