• دبیرخانه پژوهشی کلانشهرها
  • گزارش چهارمین نشست هم اندیشی رؤسای شورای پژوهشی مراکز پژوهشی کلانشهرها و مراکز استان­ها

    

    

    
   این نشست با حضور رؤسای مراکز پژوهشی کلانشهرهای مشهد، اصفهان، قزوین،قم، شاهرود، کرج، سنندج و شیراز در تاریخ 1395/7/11 در ساعت 8:30 در صحن علنی شورای اسلامی شهر اصفهان برگزار گردید.
   سومین نشست شورای مراکز پژوهشی کلانشهرها و مراکز استان ها در اصفهان با حضور روسای مراکز شورای پژوهشی کلانشهرها و مراکز استان ها تشکیل شد.در ابتدای این نشست دکتر خاکپور رییس دبیرخانه شورای مراکز پژوهشی شوراهای اسلامی کلان شهرها و مراکز استان ها بیان کرد با توجه به تدوین پیش نویس جایگاه قانونی مراکز پژوهشی، شوراهای کلان شهر ها و مراکز استان ها می توانند در راستای پشتیبانی علمی و کارشناسی از طرح ها و لوایح اقدام کنند. براتعلی خاکپور اظهار کرد: دبیرخانه شورای مراکز پژوهشی کلانشهر ها و مراکز استان ها با هدف ارتقا جایگاه این مراکز تاسیس شده است و تاکنون نشست هایی را با این هدف در شهرهای مشهد، همدان ، تهران، و اخیرا در اصفهان داشته است.
   وی افزود: امروز در اصفهان پیش نویسی مبنی بر مشخص بودن جایگاه قانونی مراکز پژوهشی شوراها تدوین شد که بعد از بررسی و نهایی شدن توسط اعضای شورای پژوهشی مراکز به شورای عالی استان ها ارسال می شودکه بعد از تصویب در شورای عالی استان ها به کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس ارسال می شود .خاکپور با اشاره به اینکه این متن پیش نویس حاوی مقدمه ای است که وضعیت کلی مراکز را مشخص می کند گفت: استقلال مراکز پژوهشی، تامین منابع مالی و ردیف بودجه ای مشخص و ایجاد فرصت برای تاسیس مرکز پژوهشی با اجازه شورای عالی استانها در شهر ها، از دیگر مفاد این پیش نویس است.
   در ادامه این نشست روسای مراکز پژوهش مشهد و اصفهان به عنوان دو مرکز موفق، به معرفی اقدامات و تجارب خود برای نمایندگان سایر شهرها پرداختند تا هم‌افزایی بیشتری در استفاده از تجارب شهرها صورت پذیرد.
    
    
   تعداد بازدید :81
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
 • سایت های مرتبط
  شورای اسلامی شهر مشهد مقدس
  دانشنامه شهر مشهد
  معاونت برنامه ریزی و توسعه
  معاونت حمل و نقل و ترافیک
 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 1,204,266
  تعداد بازدید امروز : 235
  تعداد بازدید دیروز : 291
  آخرین به روزرسانی : 11:26  1396/12/24
 • ارتباط با مدیریت
 • تلفن :31291084
  فکس :31291180
  آدرس :مشهد- میدان شهدا-ساختمان تالار شهر مشهد-طبقه دوم- مرکز پژوهش های شورای اسلامی شهر مشهد
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز پژوهش های شورای اسلامی شهر مشهد می باشد.