فهرست طبقات
یکشنبه, ۰۸ دی ۱۳۹۸ ۱۲:۳۲ ۴۱
طبقه بندی: سلسله نشست های علمی-تخصصی
چچ
برای تحقق حقوق بانوان در منشور شهرنشینی باید نگاهی همه جانبه داشته باشیم

استاد حقوق دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد:

برای تحقق حقوق بانوان در منشور شهرنشینی باید نگاهی همه جانبه داشته باشیم

استاد حقوق دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد گفت: برای تحقق حقوق بانوان در منشور شهرنشینی باید نگاهی همه جانبه داشته باشیم.

 به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش های شورای اسلامی شهر مشهد، عباس شیخ‌الاسلامی، مشاور حقوقی شهردار مشهد در پیش همایش اخلاق و فرهنگ شهرنشینی با تاکید بر اینکه حقوق باید به کمک حوزه اخلاق بیاید و این رابطه معکوس نیز ایجاد شود، اظهارکرد: این دو مقوله هیچگاه بدون هم موفق نیستند.

 

وی در ادامه گفت: یکی از مسائل و مشکلات شهری ما مربوط به اختلافات مجتمع های آپارتمانی است لذا این موضوع را به جد در اجرای منشور لحاظ کردیم؛ قانون تملک آپارتمان‌ها بسیاری از مشکلات را میتواند رفع و رجوع کند به همین دلیل به منطقه یک شهرداری ماموریت دادیم این قانون را در جامعه‌ای محدود معرفی و اجرا کند.

 

شیخ‌الاسلامی با بیان اینکه اخلاق می تواند به حوزه حقوق و تلطیف فضا کمک کند، افزود: یکی از اقدامات مدنظر مدیریت شهری در این دوره، شهر ترمیمی است؛ در این طرح، مدیریت شهری از بالا به پایین نیست و مدیران از موضع قدرت با شهروندان صحبت نمی‌کنند و اخلاق، محور است.

 

مشاور حقوقی شهردار مشهد خاطرنشان کرد: شهر ترمیمی بدنبال این است که مردم بتوانند بدون تخلف و قانون شکنی، زندگی معمولی داشته باشند و در عین حال که تخلفی اتقاق نمی‌افتد، نیازهای مردم نیز پاسخ داده شود.

 

شیخ‌الاسلامی گفت: طرح‌های شهری اعم از طرح تفصیلی و طرح جامع تنها به شکل کالبدی فکر کرده‌اند و عدالت و انصاف و روابط اجتماعی و ... در آنها فراموش شده است

 

منبع: