فهرست طبقات
یکشنبه, ۰۸ دی ۱۳۹۸ ۰۹:۱۸ ۲۲۵
طبقه بندی: سلسله نشست های علمی-تخصصی
چچ
نقش سمن‌ها در سیاست‌گذاری‌ها و تصمیمات مدیریت شهری حائز اهمیت است/ مشهد، اولین شهر ترمیمی کشور

رئیس کمیسیون حقوقی، املاک و قراردادهای شورای شهر مشهد در چهارمین نشست شهر ترمیمی:

نقش سمن‌ها در سیاست‌گذاری‌ها و تصمیمات مدیریت شهری حائز اهمیت است/ مشهد، اولین شهر ترمیمی کشور

رئیس کمیسیون حقوقی، املاک و قراردادهای شورای شهر مشهدمقدس گفت: شهر مشهد بعنوان اولین شهر ترمیمی فعالیت خود را آغاز می‌کند و امیدواریم این موضوع به مرور زمان به الگویی برای سایر شهرها تبدیل شود.

 به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش های شورای اسلامی شهر مشهد، سید محسن حسینی‌پویا، در چهارمین نشست شهر ترمیمی که با حضور سازمانهای مردم‌نهاد ترمیمی به میزبانی کمیسیون حقوقی و مرکز پژوهش های شورای شهر مشهد برگزار شد، با بیان اینکه از ابتدای فعالیت شورای پنجم تلاش های بسیاری برای تعامل و ارتباط با سمن‌ها داشته‌ایم، اظهارکرد: خوشبختانه تاکنون در این زمینه موفقیت‌هایی نیز کسب شده ولی کماکان عرصه برای فعالیت وجود دارد.


وی با بیان اینکه مدیریت شهری مشهد از نظرات سمن‌های مختلف در تصمیم‌گیری‌ها و سیاست‌گذاری‌های خود استفاده می‌کند، گفت: بعنوان مثال در احداث مسیرهای ویژه دوچرخه و حمل‌ونقل پاک جلسات متعددی برگزار کردیم و از دیدگاه‌های آنها استفاده شد.


رئیس کمیسیون حقوقی، املاک و قراردادها افزود: شهر دوستدار کودک، منشور حقوق شهرنشینی، حوزه کتاب و کتابخوانی و ... دیگر زمینه‌هایی بوده‌اند که با دعوت از سمن‌ها از نظرات و دیدگاه های آنها بهره‌مند شده‌ایم.


حسینی‌پویا خاطرنشان کرد: جلسه و نشست امروز نیز در تداوم همین جلسات بوده که با موضوع شهر ترمیمی برگزار شد؛ شهر مشهد بعنوان اولین شهر ترمیمی فعالیت خود را آغاز می‌کند و امیدواریم این موضوع به مرور زمان به الگویی برای سایر شهرها تبدیل شود.

منبع: