•  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 86
   کد: 158733
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۶/۲۱
   رئیس کمیسیون حقوقی شورای شهر مشهدمقدس:

   طرح «شهر دوستدار کودک»، مهرماه در جلسه علنی شورای شهر مشهد بررسی می‌شود

   رئیس کمیسیون حقوقی شورای شهر مشهدمقدس گفت: پس از برگزاری 10 جلسه تخصصی با حضور کارشناسان، طرح «شهر دوستدار کودک» تا مهرماه جنبه قطعی پیدا خواهد کرد و در جلسه علنی شورای شهر مشهد ارائه خواهد شد.
   طرح «شهر دوستدار کودک»، مهرماه در جلسه علنی شورای شهر مشهد بررسی می‌شود

    

    

   به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش های شورای اسلامی شهر مشهد و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شورای شهر، سید محسن حسینی‌پویا در نشست هم‌اندیشی پیرامون شهر دوستدار کودک با بیان اینکه یکی از مهمترین علل شکل‌گیری کمیسیون حقوقی در شورای پنجم شهر مشهد، پرداختن به مقوله حقوق شهروندی بوده است، اظهارکرد: شهر عدالت‌محور یکی از موضوعاتی است که در ذیل حقوق شهروندی قرار دارد؛ زمانی شهر عدالت‌محور خواهد بود که برای تمامی اقشار جامعه، اعم از زن و مرد و پیر و جوان و ... زیست‌پذیر باشد.

   وی در ادامه افزود: دو اقدام برای تحقق این موضوع در دستورکار کمیسیون قرار گرفته که یکی از آنها تدوین منشور حقوق شهرنشینی و دیگری شهر دوستدار کودک است.

   حسینی‌پویا در تشریح شهر دوستدار کودک گفت: شهر دوستدار کودک شهری است که مناسب کودکان بوده، با علایق و سلیقه های ایشان همخوانی داشته باشد و علاوه ‌بر بزرگسالان، کودکان نیز شهر را دوست داشته باشند؛ بدنبال شهری هستیم که حقوق اساسی کودک در آن مورد توجه قرار گرفته باشد.

   وی در ادامه تصریح کرد: طرح «شهر دوستدار کودک» تا مهرماه جنبه قطعی پیدا خواهد کرد و در جلسه علنی شورای شهر مشهد ارائه خواهد شد؛ کمیسیون حقوقی شورا تاکنون برای بررسی این طرح 10 جلسه مختلف برگزار کرده و اسناد، کتب و مقالات متعددی در تهیه طرح مورد استفاده قرار گرفته است.

   رئیس کمیسیون حقوقی شورای شهر مشهد افزود: طرح مناسب سازی شهر نیز براساس استانداردهای شهری دوستدار کودک در مرکز پژوهش های شورا بررسی شده است و آیین نامه شهرهای دوستدار کودک در شهرهای اصفهان و تهران به طور کامل مطالعه و در طرح مشهد دیده شده است.

   حسینی‌پویا اشاره‌ای هم به اولویت های این طرح داشت و در تشریح آنها گفت: از جمله این اولویت‌ها، ترجیح یادگیری آزادانه و خلاق به یادگیری آموزش‌محور است؛ همچنین سعی شده تا در این طرح، طبیعت‌محوری ملاک باشد.

   وی از توجه ویژه به کودکان آسیب‌دیده و در معرض آسیب خبرداد و اظهارکرد: بدنبال این هستیم تا کودکانی فعال و مسئولیت‌پذیر تربیت و پرورش یابند.

   انتهای پیام

   تعداد بازدید: 86
   ارزیابی
   امتیاز کسب شده در ارزیابی:
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
 • سایت های مرتبط
  شورای اسلامی شهر مشهد مقدس
  دانشنامه شهر مشهد
  معاونت برنامه ریزی و توسعه
  معاونت حمل و نقل و ترافیک
 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 1,287,280
  تعداد بازدید امروز : 251
  تعداد بازدید دیروز : 144
  آخرین به روزرسانی : 17:00  1397/09/19
 • ارتباط با مدیریت
 • تلفن :31291084
  فکس :31291180
  آدرس :مشهد- میدان شهدا-ساختمان تالار شهر مشهد-طبقه دوم- مرکز پژوهش های شورای اسلامی شهر مشهد
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز پژوهش های شورای اسلامی شهر مشهد می باشد.