•  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 42
   کد: 159336
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۶/۲۱
   معاون امور اجتماعی اداره کل بهزیستی خراسان رضوی:

   14 هزار کودک طلاق در مشهد وجود دارد

   معاون امور اجتماعی اداره کل بهزیستی خراسان رضوی گفت: سالانه با 15 هزار طلاق و 14 هزار کودک طلاق در مشهد مواجه هستیم.
   14 هزار کودک طلاق در مشهد وجود دارد

    به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش های شورای اسلامی شهر مشهد، غلامحسین حقدادی؛ معاون امور اجتماعی اداره کل بهزیستی خراسان رضوی در در نشست هم‌اندیشی «شهر دوستدار کودک»، اظهار کرد: در شرایط فعلی جامعه با افزایش والدین فاقد صلاحیت و متعاقبا ورود کودکان بد سرپرست به جامعه مواجه هستیم، بطوریکه در سال گذشته میزان واگذاری بچه به بالاترین حد خود رسید.

   وی افزود: برخلاف گذشته که کودکان از خیابان یا حرم به علت بی سرپرستی به مراکز بهزیستی فرستاده می شدند، در حال حاضر اکثر آن‌ها به علت بد سرپرستی از دادگاه به این مراکز ارجاع داده می شوند.  

   حقدادی خاطرنشان کرد: در سال گذشته حدود 800 کودک کار توسط سازمان بهزیستی ساماندهی و برای 1250 کودک خشونت دیده پرونده تشکیل داده شد.

   حقدادی با اشاره به اینکه در مشهد به ازای هر 2.8 ازدواج، یک طلاق رخ می دهد، بیان کرد: سالانه با 15 هزار طلاق و به تبع آن 14 هزار  کودک طلاق در مشهد مواجه هستیم؛ یعنی به ازای هر 100 طلاق در شهر، 90 کودک یکی از والدین خود را از دست می دهند و تمام شرایط زندگی، مناسبات، امکانات و تربیت آن‌ها تغییر می کند. در مدارس نیز تعداد این کودکان به 100 هزار نفر می رسد. این در شرایطی است که هیچ مشاور طلاقی برای والدین در مدارس وجود ندارد. 

   وی اعلام کرد: به علت آنکه در مهدکودک‌های شهر مشهد بسیاری از کودکان دچار سوء تغذیه هستند، در بین آن ها غذای گرم توزیع کردیم و طبق بررسی انجام شده توسط دانشگاه علوم پزشکی، شاهد تغییر وضعیت این کودکان در بعد از تغذیه بودیم. 

   حقدادی تاکید کرد: علاوه بر لزوم تعریف بازه سنی کودکان در طرح شهر دوستدار کودک، قوانین مربوط به ساماندهی کودکان کار و خیابان، قوانین مربوط به کمیسیون حقوق کودک، قوانین مربوط به حمایت خانواده، قوانین مربوط به کودکان و نوجوانان بی سرپرست و بد سرپرست و قوانین مربوط به حوزه آموزش کودکان زیر شش سال نیز باید در این طرح در نظر گرفته شوند.   

    

   انتهای پیام 

   تعداد بازدید: 42
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
 • سایت های مرتبط
  شورای اسلامی شهر مشهد مقدس
  دانشنامه شهر مشهد
  معاونت برنامه ریزی و توسعه
  معاونت حمل و نقل و ترافیک
 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 1,287,257
  تعداد بازدید امروز : 228
  تعداد بازدید دیروز : 144
  آخرین به روزرسانی : 17:00  1397/09/19
 • ارتباط با مدیریت
 • تلفن :31291084
  فکس :31291180
  آدرس :مشهد- میدان شهدا-ساختمان تالار شهر مشهد-طبقه دوم- مرکز پژوهش های شورای اسلامی شهر مشهد
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز پژوهش های شورای اسلامی شهر مشهد می باشد.