•  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 43
   کد: 159337
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۶/۲۱
   موسس مدرسه طبیعت مشهد:

   لازمه اقدام موثر برای کودکان تغییر نگرش نسبت به آن ها است

   موسس مدرسه طبیعت مشهد گفت: برای اینکه بتوان اقدام موثری برای کودکان انجام داد، ابتدا باید تعریف خود را از آن ها تغییر دهیم.
   لازمه اقدام موثر برای کودکان تغییر نگرش نسبت به آن ها است

    به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش های شورای اسلامی شهر مشهد، عبدالحسین وهاب زاده، موسس مدرسه طبیعت مشهد در نشست هم‌اندیشی «شهر دوستدار کودک»، اظهار کرد: بر خلاف تمامی شهروندان که دارای حقوق و تکالیفی هستند، کودک تنها شهروندی است که هیچ تکلیفی بر دوش او نیست. بنابراین اگر قرار است برای شهروندان شهر اقدامی انجام شود، قبل از همه باید کودکان در اولویت قرار گیرند.

   وی خاطرنشان کرد: پیش از انجام هرگونه اقدام برای کودکان، ابتدا باید تعریف مشخصی از کلمه «دوستدار» و «کودک» ارائه دهیم تا بتوان اقدام موثری برای آن ها انجام داد.

   وهابزاده افزود: تا امروز کودک به عنوان یک موجود ضعیف، نادان و ناتوان که مصلحت خود را نمی داند و بزرگسالان باید به نیابت از او تصمیم بگیرند، شناخته می شد، در حالی که علم تعریف دیگری از کودک ارائه داده است که طبق آن، کودک موجود پژوهنده وخود یادگیرنده محسوب می شود که نیازی به آموزش چندانی ندارد و چنانچه به او جازه داده شود، می تواند به خوبی از خود مراقبت کند. بنابراین تا زمانی که تعریف ما از کودک تغییر نیابد، نمی توان صرفا با تکیه بر ایجاد فضاهای سبز، مدرسه سبز و خیابان‌های زیبا اقدام موثری انجام داد.

   وی با اشاره به اینکه فرستادن اجباری کودک به مدرسه در صورتی که علی رغم میل باطنی‌اش باشد، کودک آزاری است، بیان کرد:  مظلوم‌ترین و آسیب پذیرترین شهروند از بین تمامی شهروندان، کودکان هستند. زیرا کودک برخلاف سایر افراد جامعه از نظر جثه ضعیف است و توانایی دفاع از خود را ندارد. این باعث می شود تا نظام آموزش و خانواده او را به هر سمتی که مایلند هدایت کنند.

    انتهای پیام

   تعداد بازدید: 43
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
 • سایت های مرتبط
  شورای اسلامی شهر مشهد مقدس
  دانشنامه شهر مشهد
  معاونت برنامه ریزی و توسعه
  معاونت حمل و نقل و ترافیک
 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 1,287,323
  تعداد بازدید امروز : 294
  تعداد بازدید دیروز : 144
  آخرین به روزرسانی : 17:00  1397/09/19
 • ارتباط با مدیریت
 • تلفن :31291084
  فکس :31291180
  آدرس :مشهد- میدان شهدا-ساختمان تالار شهر مشهد-طبقه دوم- مرکز پژوهش های شورای اسلامی شهر مشهد
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز پژوهش های شورای اسلامی شهر مشهد می باشد.