•  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 108
   کد: 161334
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۷/۲۰
   رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر مشهد در نشست تخصصی آموزش محیط زیست

   آموزش فرد محور باعث بسیاری از چالش‌های جامعه شده است

   رئیس کمیسیون برنامه، بودجه، فناوری اطلاعات و منابع انسانی شورای اسلامی شهر مشهد با بیان این که در نظام آموزش و پرورش دچار یک خطای بزرگ شده‌ایم که نسلی را با مشکل مواجه ساخته است، گفت: آموزش فرد محور، باعث بسیاری از چالش‌های امروز جامعه شده است.
   آموزش فرد محور باعث بسیاری از چالش‌های جامعه شده است

    به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش های شورای شهر و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر مشهد، بتول گندمی در نشست تخصصی آموزش محیط زیست در شهر مشهد، راهکارها و چالش‌ها اظهارکرد: روند فرد محور بودن تعلیم و تربیت از دهه های قبل آغاز شده و همچنان ادامه دارد و به عقیده من یکی از مهم‌ترین علت‌های وجود بسیاری از چالش‌های امروز جامعه است.

   وی ابراز تاسف کرد: امروز بسیاری از کشورهایی که در زمینه آموزش و پرورش شاید حرفی برای گفتن نداشته باشند، دانش‌آموزانشان در حوزه کارهای اجتماعی و حرکت های جمعی و جمع محوری از ما جلوترند.
   رئیس کمیسیون برنامه، بودجه، فناوری اطلاعات و منابع انسانی شورای اسلامی شهر مشهد با بیان اینکه وقتی احساس تعلقی بین فرد و جامعه وجود نداشته باشد، با اتفاقات ناگواری مواجه خواهیم شد، ادامه داد: قریب 15 سال است که درس مهارت‌های زندگی در مدارس کشور تدریس می‌شود اما خبری از مهارت با هم زندگی کردن وجود ندارد.
   وی با تاکید بر این که باید با صدای بلند فردمحور بودن نظام آموزشی را زیر سوال ببریم، متذکر شد: امروز با یک مصرف گرایی پیش از اندازه در همه ابعاد در جامعه روبرو هستیم که یکی از دلایل آگاهی نداشتن شهروندان از اثرات مصرف بیش از اندازه است و همین موضوع سبب هدررفت بسیاری از منابع ما می‌شود.
   گندمی با اشاره به اشکالاتی که در محتوای آموزش‌های شهروندی در شهرداری مشهد وجود دارد، اظهار کرد: برای برون رفت از این مشکل سال گذشته در زمان تصویب بودجه بر تمرکز تصمیم گیری تاکید کردیم و برای موضوع آموزش شهروندی مبلغ بیش از 61 میلیارد تومان را در بودجه امسال قرار دادیم که متاسفانه به دلیل عدم تهیه و محتواهای لازم در بخش‌های مربوطه، عدم تشکیل منظم جلسات شورای آموزش شهروندی و نبود خروجی مناسب در حوزه محتوا عملا هیچ اتفاق مفیدی در این زمینه نیفتاده است.
   وی با بیان این متاسفانه می‌بینیم که تمرکز در شهرداری جواب نمی‌دهد، خاطرنشان کرد: بدون شک رفتارهای بخشی نمی‌تواند کاری اثرگذار را در شهر ایجاد کند و باید بین بخش‌ها هماهنگی وجود داشته باشد و متاسفانه در این زمینه انگیزه لازم بین مدیران و کارشناسان وجود ندارد.
   رئیس کمیسیون برنامه، بودجه، فناوری اطلاعات و منابع انسانی شورای اسلامی شهر مشهد با اشاره به مغایرت‌هایی که در حوزه آموزش شهروندی سازمان محیط زیست با کتاب‌های درسی دانش آموزان وجود دارد، تاکید کرد: برای رفع این دوگانگی باید محتواهایی که در حوزه محیط زیست تهیه می‌شود با محتواهای کتاب‌های درسی مطابقت داشته باشد.

    

   انتهای پیام
    

   تعداد بازدید: 108
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
 • سایت های مرتبط
  سامانه شورایاوران
  شورای اسلامی شهر مشهد مقدس
  دانشنامه شهر مشهد
  معاونت برنامه ریزی و توسعه
 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 1,419,218
  تعداد بازدید امروز : 696
  تعداد بازدید دیروز : 1,076
  آخرین به روزرسانی : 10:09  1398/07/10
 • ارتباط با مدیریت
 • تلفن :31291089
  فکس :31291180
  آدرس :مشهد- میدان شهدا-ساختمان تالار شهر مشهد-طبقه دوم- مرکز پژوهش های شورای اسلامی شهر مشهد
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز پژوهش های شورای اسلامی شهر مشهد می باشد.