•  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 124
   کد: 161379
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۷/۲۴

   عزم جدی مدیریت شهری برای تسهیل عبور و مرور کم‌توانان

   در دیدار جمعی از اعضای شورای شهر مشهد با نمایندگان جامعه نابینایان، مسئولان شهری بر عزم جدی برای تسهیل عبور و مرور کم‌توانان در سطح شهر تاکید و گزارشی از اقدامات انجام شده در این حوزه ارائه نمودند.
   عزم جدی مدیریت شهری برای تسهیل عبور و مرور کم‌توانان

    به گزارش مرکز پژوهش های شورای شهر مشهد و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، دوازدهمین نشست فضیلت شنیدن با حضور جمعی از اعضای شورا و نمایندگان جامعه نابینایان و کم بینایان برگزار شد.

   محمدهادی مهدی‌نیا، رئیس کمیسیون عمران و شهرسازی شورای شهر مشهد در این نشست با بیان اینکه شورای شهر، خانه شهروندان مشهد است، اظهارکرد: در جلسات فضیلت شنیدن، اعضای شورا صرفا به شنیدن مسائل و مشکلات دعوت‌شدگان می‌پردازند و در مقام پاسخگویی نخواهند بود.

   وی افزود: تمامی مطالب ذکر شده از سوی شما روشن‌دلان عزیز، اعم از مناسب سازی معابر شهر، توجه ویژه به کم‌توانان، فرهنگسازی شهروندی برای تعامل با آنها و ... ثبت می‎‌شود و در جلسه‌ای تمامی اقدامات انجام شده در جهت رفع این مشکلات به سمع و نظر دوستان خواهد رسید.

   مهدی‌نیا تصریح کرد: امیدواریم اقدامات در راستای حقوق شهروندی و برای تمامی شهروندان انجام شود و نمایندگان شورا به وظیفه خود که بواسطه رای شهروندان بر دوش آنها نهاده شده، عمل کنند.

   فرشته تنهایی، مشاور شهردار مشهد در امور شهروندان معلول نیز در این نشست با بیان اینکه کم‌توانان باید در تمامی عرصه های اجتماع حضور داشته باشند، اظهارکرد: هیچگونه جداسازی نباید در جامعه شاهد باشیم و در برخی فرهنگسرا شاهد برگزاری آموزش مهارت های زندگی هستیم.

   وی از برگزاری گردش های درونشهری برای افراد معلول خبرداد و گفت: درصورتیکه این طرح با موفقیت همراه شود، این گردش‌ها در خارج از شهر نیز برگزار خواهد شد.

   تنهایی درخصوص گلایه نابینایان مبنی بر منتهی شدن برخی از خطوط ویژه ایشان در پیاده‌روها به درخت، مانع و ...، تصریح کرد: از تمامی همشهریان عزیز خواهشمندیم هرگونه مورد اینچنینی را گزارش دهند و در اسرع وقت نسبت به رفع آنها اقدام خواهد شد.

   بیکاری نابینایان از گلایه های عمده مطرح شده در این نشست بود و تنهایی در این زمینه گفت: مدیریت شهری مشهد در مقایسه با دیگر سازمانها، در بین کارکنان خود بیشترین بهره گیری از جامعه معلولان را داراست که خدمات خوبی نیز ارائه می‌دهند؛ نخبه های بسیاری در این حوزه داریم که باید به نحو احسن از آنها بهره‌گیری شود.

   تنهایی در خصوص آموزش و فرهنگسازی برای تعامل با کم‌توانان، تصریح کرد: این حوزه یکی از دغدغه های مدیریت شهری بوده و از ابتدای فعالیت شورای پنجم، اقدامات متعددی در خصوص آموزش همکاران سازمان اتوبوسرانی، تاکسیرانی و مترو اقدام شده تا سطح برخوردها بهتر از گذشته شود.

   وی از آغاز آموزش زبان اشاره برای کارمندان شهرداری خبرداد و افزود: خوشبختانه استقبال خوبی تاکنون شده و کلاس های آموزشی نیز به زودی آغاز می‌شود؛ شهرداری و مدیریت شهری بدون شک الگوی خوبی برای سایر سازمان‌ها خواهد شد.

   مشاور شهردار در امور شهروندان معلول تصریح کرد: در راستای فرهنگسازی برای معلولان، تبلیغات محیطی کلید خورده و در مناسبت‌ها از این ظرفیت استفاده شده است؛ چراغ راهنمایی صوتی نیز یک مورد به صورت آزمایش در میدان شهدا احداث خواهد شد و در گام های بعدی به سطح شهر تسری پیدا خواهد کرد.

    

   انتهای پیام

    

    

   تعداد بازدید: 124
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
 • سایت های مرتبط
  سامانه شورایاوران
  شورای اسلامی شهر مشهد مقدس
  دانشنامه شهر مشهد
  معاونت برنامه ریزی و توسعه
 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 1,419,189
  تعداد بازدید امروز : 667
  تعداد بازدید دیروز : 1,076
  آخرین به روزرسانی : 10:09  1398/07/10
 • ارتباط با مدیریت
 • تلفن :31291089
  فکس :31291180
  آدرس :مشهد- میدان شهدا-ساختمان تالار شهر مشهد-طبقه دوم- مرکز پژوهش های شورای اسلامی شهر مشهد
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز پژوهش های شورای اسلامی شهر مشهد می باشد.